http://deluxe.cafeblog.hu/2014/08/11/a-bukki-fuvesember-eves-naptara-hasznald-egeszseggel
http://tudnodkell.info/art-vagy-hasznal-a-nagy-dozisu-c-vitamin-dr-lenkei-gabor-valaszol/
A gyömbér több, mint egyszerű fűszer a konyhában. Jó néhány betegség gyógyulását segítheti ez a kis csoda. Először Kínában nőtt, mára már világszerte elterjedt a termesztése, beleértve Indiát, Nyugat-Afrikát és a Karib-szigeteket.
A gyömbér nevét szarvasagancs szerű alakjáról kapta. Már Konfucius, a híres kínai bölcs is megemlékezik róla írásaiban. A Koránban is találkozhatunk vele. Az egyik legrégebben ismert nyugat-európai fűszer.
Gyógyító tulajdonságok
A gyömbér gyógyászati jellegű fogyasztása elsősorban az emésztést segíti. Kalciumot, vasat, magnéziumot, foszfort, nátriumot, káliumot, ásványi sókat és A-, B komplex és C-vitamint tartalmaz. A gyömbér fogyasztása segíti az epehólyagot az epe kiválasztásában, ami serkenti az étvágyat. Ezáltal megnövekszik az elfogyasztott táplálék tápértékeinek beépülése. Az emésztés serkentése mellett a gyömbér enyhíti a gyomorgörcs, hasmenés és felfúvódás tüneteit is.
Hatásos terhességgel járó reggeli émelygés ellen. Hasonlóképpen a kemoterápia vagy tengeri betegség következtében fellépő émelygést is gyógyítja. A gyömbér illó olaj tartalmának köszönheti jellegzetes illatát és ízért. Gingerols tartalma fájdalomcsillapító és antibakteriális hatású.
Gyulladáscsökkentő hatása is van. Izületek reumatikus vagy csontritkulással járó fájdalmainak enyhítésére fürdő vagy borogatás formájában használjuk. A gyömbérfürdőhöz öntsünk 1-2 szelet friss gyömbérre egy kevés forrásban lévő vizet. Fedjük le az edényt, hogy az illó olajakat megőrizzük, majd kb. 10 perc múlva öntsük az elkészült levet a szokásos fürdővizünkhöz.
A gyömbér csökkentheti a koleszterintartalmat és a magas vérnyomást, és minimalizálhatja a stroke kockázatát. Vérhígító hatása miatt csökkenti a szívbetegségek kockázatát.
A gyömbér fogyasztásának hatására szervezetünk kimelegszik és izzadni kezd. Ez különösen akkor hasznos, ha valaki lázas, mert az izzadás hatására gyorsabban lemegy a láz. Megfázás, köhögés, fájó torok esetén is a legjobb, ha gyömbérteát iszunk. Forraljunk két csésze vizet két evőkanál reszelt, friss gyömbérrel kb. tíz percen keresztül. Öntsük csészébe, és ízesítsük mézzel és citrommal.
Friss vagy szárított
A friss gyömbér alatt a teljes, nyers gyökereket értjük. Belülről halvány sárgák, a külső réteg világosbarna vagy krémszínű.
A gyömbér szárított formában is kapható. Általában napon szárítják, majd egészben vagy szeletelt formában forgalmazzák. A magyar üzletekben általában porított változata kapható.
Legközelebb, ha torokgyulladás gyötri, hagyja az orvosságosüveget a gyógyszerszekrényben. Inkább igyon egy pohár ízletes gyömbérteát. Meglepődik majd, milyen hamar meggyógyul.
Immunerősítőként:
Fogsz egy kb. egyforma nagyságú citromot és gyömbért.
A gyömbért meghámozod felszeled, a citromot megmosod felszeled és egy befőttes üvegbe leteszel egy réteg gyömbért, egy réteg citromot míg elfogy és az üveget feltöltöd mézzel hogy ellepje.
Három napig hűtőben érleled.
Egy kicsit megváltozik az állaga, levet enged, folyékonyabb lesz, ami fogyasztható teába keverve, de akár magában is.
A kopásos ízületi megbetegedések ötven felett az egyik leggyakoribb betegségnek számítanak és általában a procok károsodását jelentik. Ízületi fájdalom olyankor jelentkezik, ha az izmok nem tudják a test alapvető felépítése szerint megfelelő módon mozgatni a csontokat. Ebben az esetben a szervezetünk elég fájdalmas vészjelzéseket ad, amit, ha nem veszünk figyelembe további ízületi károsodáshoz vezet. A derék, a váll, a nyak, a könyök, a csukló, a térdek és a lábfejek esetében jelentkező fájdalom a legtöbbször a rossz testtartás eredménye. A gondosan kivitelezett masszázs gyulladáscsökkentő és mozgékonyságfokozó hatása révén jótékonyan hat az ízületei betegségek minden típusára. (Ízületi betegség esetén azonban kerülni kell a forró és duzzad területeket, mert sosem szabad közvetlenül a gyulladt ízületet masszírozni!) A kéz masszírozásakor a csukló körül, a kézháton és az ujjakon a törzs irányába jó masszírozni ezzel is serkentve a nyirokáramlást. A keringés serkentésével mérsékelni lehet a gyulladást és a fájdalmat. Jelentős segítséget nyújthat még a mozgás, a fizioterápia, a testsúlyrendezés és egyes étrend-kiegészítők is. A mozgásterápia során fontos a megfelelő izmok erősítése, a helyes testtartás visszaállítása és az ízület túlfeszítésének megakadályozása. Emellett vannak ismert házi praktikák, mint a jegelés, melegpakolás vagy az ízület átmeneti pihentetése. Meleg pakolás vagy borogatás krónikus fájdalom, gyulladás esetén a legjobb, hogy például az izomgörcs csökkenjen. Jeges pakolás akut ízületi gyulladás, ínhüvelygyulladás, isiász okozta fájdalom esetében jó.
(Mégegyszer megjegyezzük, hogy nem próbáltuk, megerősíteni nem tudjuk.) A boltokban 30-50 forint között kapható étkezési zselatint állati eredetű csontból készítik. Ez az, ami a kocsonyás állagot biztosítja a számára. Mivel az ízületi fájdalmat porckopás okozza, illetve, hogy a csontban nincs megfelelő mennyiségű kálcium és ezt a csont az ízületből vonja ki, logikus, hogy ezt helyileg akarják pótolni. Így bármilyen boltban vásárolható étkezési zselatinból el lehet készíteni egy adagot és hagyni kell kihűlni, de még folyós állapotban az érintett testrészre például térdre kenni és rajta hagyni közel 45 percet (az idő fontos, állítólag ezt be kell tartani). Állítólag a módszer akkor működik jól, ha szinte az összes mennyiséget felszívja a fájó terület! A megmaradt vékony hártyát egyszerűen csak le kell húzni.
IZÜLETEK TISZTITÁSA
Az alább leírt módszer része a szervezet általános tisztításának. Többféleképpen végezhető, a legnépszerűbb a babérlevéllel történő tisztítás.
Egy zacskó (5g) babérlevelet leöntünk 3 dl hideg vízzel, és 7-10 percig fedő alatt főzzük.
Az elpárolgott vizet utólag forralt vízzel pótoljuk, hogy a 3 dl meglegyen.
A főzetet este készítsük el. Éjszakára plédbe bugyoláljuk az edényt, reggel pedig áttöltjük termoszba a tartalmát (ha nincs termosz, az egyszerű üvegpalack is megteszi). Napközben 12 óra alatt fogyasszuk el, rendszeresen kicsiket kortyolgatva belőle: 6 óra alatt a feléig kell eljutni, majd a következő 6 óra alatt a másik felét kortyolgassuk el egyenletes időközönként (kb. 15 percenként egy kortyot).
Fontos: Egyszerre ne igyuk ki az egészet, mivel belső vérzést provokálhat!
A tisztításnak többféle sémája ismert. Az egyik szerint három napon keresztül igyuk a fent leírt főzetet, majd 3 hónap múlva ismételjük meg, azután 6 hónap múlva igyuk ugyanígy, majd 9 hónap múlva újból. Így a meghatározott 4 alkalommal 3-3 napon keresztül igyuk a teát, ami 12 napot jelent másfél év során. Az elkövetkező évek során ajánlatos évente 2 alkalommal elvégezni az ízületek tisztítását, 3-3 napot szánva rá.
A gyengébb szívűeknek egy kíméletesebb időrendet ír elő a népi bölcsesség. A kiválasztott hónap első három hetének tetszés szerinti, azonos napján igyuk a főzetet, tehát hetente egy alkalommal, majd negyedévenként ismételjük meg a tisztítást, hasonló időbeosztás szerint, mint az első alkalommal. Így ebben az esetben évi 12 alkalommal igyuk a főzetet, majd az elkövetkező években évi 2 alkalommal kell a tisztítást elvégezni, ami összesen 6 napot fog jelenteni.
A harmadikféle időbeosztás a következőképpen alakul: ebben az esetben az elkészített babérlevélfőzet fogyasztása a hónap első és harmadik hetének első 3 napján történik, azaz hétfőn, kedden és szerdán. Így ismételjük egymást követő négy hónapon keresztül. Az elkövetkező években csak egy hónapot kell a tisztításra szánni, annak is csak az első és harmadik hetét.
A tisztítás idejére az állati fehérjét iktassuk ki az étrendünkből. A babérlevéllel végzett tisztítás ideje alatt a vizeletünk színe rózsaszínre változhat. Ez arról fog tanúskodni, hogy a sók oldása a szervezetben elkezdődött. Ne aggódjunk miatta, néhány nap múlva a vizelet színe visszaáll, a mozgásunk pedig könnyűvé válik.
Az ízületek tisztítása közben a harmadik időbeosztásnál az első és harmadik hét között 11 pihenőnapunk lesz. Minden hónapban két 11 napos időköz, ami négy hónap alatt 8-szor 11 napot jelent. Tanácsolom, hogy ezeket az időközöket a májunk tisztításával töltsük (a közérzetünkkel összehangoltan).